Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

IV Niedziela Wielkanocna + Dobrego Pasterza 30.04.2023r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy 60 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem:„ Powołani w Kościele”. Parafia szczyci się 3 powołaniami Kapłańskimi i 1 Zakonnym Misyjnym.
Jutro rozpoczynamy maj – najpiękniejszy miesiąc Roku poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe; w niedzielę po Mszy św. o 9.00 w Wiślnie i 10.30 w Rokitnicy, w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Zapraszam też do śpiewu i modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii i w naszych domach. W maju planowane są Nabożeństwa Majowe przy poszczególnych miejscach w Sołectwach połączenie ze śpiewem i ogniskiem. 10.05 o godz. 19.00 Lędowo przy krzyżu, 17.05 Kolonia Lędowo kapliczka, 24.05. Rokitnica ul. Bałtycka kapliczka Matki Bożej, 31.05. Kapliczka Matki Bożej przy mostach Krępiec.
Jutro wspom. Św. Józefa Robotnika – Patrona ludzi Pracy, we wtorek św. Zygmunta króla i Atanazego bp.i dr K-ła.- Dzień flagi i Polonii Zagranicznej.
W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Głównej Patronki Kraju i Święto Konstytucji 3 maja, Msze św. w Wiślinie tak jak w niedzielę, w Rokitnicy Święto Patronalne kościołaOdpust –Uroczysta Suma koncelebrowana o 15.00 – połączona z nabożeństwem. Zapraszam Parafian z Rokitnicy i Czcicieli Matki Bożej, Służbę liturgiczną z całej Parafii. Na Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Uczcimy 350 rocznicę śmierci Obrońcy Jasnej Góry O. Augustyna Kordeckiego i 70 rocznicę Apelu Jasnogórskiego. Wywieśmy flagi Narodowe, Maryjne i Papieskie.
W środę przypada 7 rocznica śmierci Ks. Abp. Tadeusza Gocłowskiego Metropolity Gdańskiego. Pamiętajmy w modlitwie.
W I czwartek wspom. św. Floriana m.- Patrona Strażaków i Hutników, odwiedziny chorych w Rokitnicy od 15.00, spowiedź od 16.30;Msza św. i Nabożeństwo I czwartkowe o 17.00.
W I piątek odwiedziny chorych Wiślinie od 9.30, spowiedź od 16.30, Msza św. i nabożeństwo I piątkowe o 17.00.
W I sobotę miesiąca – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi o 17.00.
1a. 550 lat temu, gdański kaper Beneke zdobył w bitwie morskiej- Obraz Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku, kopia w Bazylice Mariackiej, a w naszym kościele przy wejściu fotokopia w skali 1:5. Zachęcam do obejrzenia.
2. Donabycia Prasa Katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Mały Gość.
3. Dziękuję Paniom za porządki w kościołach. Z Funduszu Bierzmowania zostało na podstawę do Nowego Paschału. Jest link ze zdjęciami z Bierzmowania w liczbie 770, zainteresowanych proszę o kontakt ze mną. Zapłacono powinności roczne Parafii na Gd. Seminarium. Za tydzień zbiórka inwestycyjna na spłatę drzwi wewnętrznych w Wiślinie.
4. Solenizantom i Strażakom w najbliższym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia. Maturzystom życzę światła Ducha św. na czas Matury.
5. Dzieci z kl. III zapraszam; w czwartek grupa z Rokitnicy godz. 17.00, grupa z Wiśliny w piątek na 17.00 do kościoła w Wiślinie. Sprzątanie kościoła w Rokitnicy przed Odpustem dla Rodziców kl. III z Rokitnicy jutro od 10.00 ( przynosimy własny sprzęt).
6. Pierwsza Spowiedź dla Dzieci kl. III w sobotę o 10.00 w Wiślinie.
7. Zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa; Arkadiusz Zawada, kaw. zam. Rokitnica i Beata Rybak panna zam. Gdańsk – I zapowiedź. Kto wiedziałby o przeszkodach powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.
8. Intencja Papieska dla Żywego Różańca na maj;” Aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję Ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.”

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

IV NIEDZIELA Wielkanocna 30 kwietnia

godz.9.00 + Jadwiga, Bożena, Kazimierz, Wacław i + dziadkowie z 2 str. Walczyk i Kieloch, + Iwona i + Ryszard

Rokitnica godz.10.30 + Ryszard Twarzyński w 2 r. Sm., ze wspom. + z rodz. Wiczkowskich, Twarzyńskich i Czernik

godz.12.00 + Anna Borowicz w 4 mies. od Sm. ( chrzest )

godz.18.00 + Arno i Barbara Kwaszyńscy

P O N I E D Z I A Ł E K 1 maja

godz.17.00 + Marianna i Tadeusz Dobraczyński i + z rodziny

godz. 18.00 + Elżbieta Dros w 2 r. śm.

W T O R E K 2 maja

godz. 17.00 + rodzice Czesława i Stanisław + babcie i dziadkowie z 2 str.

Ś R O D A 3 maja

godz. 9.00 o wszelkie łaski Boże dla Róży w 4 ur. i Kornela z ok. Bierzmowania, a także Nikodema i Rodziców

godz. 12.00 o Boże błogosł. w dzieciństwie i w Służbie Liturgicznej dla Bielanki Marii Łukaszewicz w 11 ur. i w Rocznicy I Komunii św. i w int. Rodziny

Rokitnica Suma Odpustowa godz. 15.00;
1) w int. Parafian mieszk.. Rokitnicy
2) + Stanisława, + Zdzisław,+ Mieczysław Hołowiński
3) + Marian Rogowski

godz. 18.00 o dary Ducha sw. dla Nikodema Szprada w 15 ur. i z ok. Bierzmowania i w int. Rodziny

C Z W A R T E K 4 maja Rokitnica

godz.17.00 + Bronisław w 7 r. śm. i Maria Dawidowscy

P I Ą T E K 5 maja

godz. 17.00 o wszelkie łaski dla Anny Łukaszewicz

S O B O T A 6 maja

godz. 17.00 + Andrzej Kaczor w I mies. od śm.

N I E D Z I E L A 7 maja

godz. 9.00 + Irena, Kazimierz, Wiesław, Zygmunt Barczak

Rokitnica godz. 10.30 + Janina Łaptos w 8 r. śm. i + z rodziny

godz. 12.00 o wszelkie łaski w Rodzinie dla Anny Łukaszewicz z ok. urodzin i Pawła Łukaszewicz w 15 lecie ślubu

godz.18.00 + Danuta Borejko w 15 r. Sm. i + z rodz.

Reklama
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close